V úterý 22.11.2022 od 15:45 hodin se už poněkolikáté konala akce Pojď hrát hokej na zimním stadionu v Příbrami. Celou tuto akci navštívilo a zaregistrovalo se 11 nových dětí. Po úvodním přivítání se rodiče dětí seznámili s formou registrace k projektu za bezprostřední asistence sekretáře klubu.

Následně se děti v připravených kabinách za pomoci svých rodičů a našich asistentů přezuly do bruslí, oblékly si helmy a šly si na led vyzkoušet bruslení s trenéry HC Příbram. Kromě samotného bruslení trenéři připravili pro děti hry na ledě s různými pomůckami, aby tak první krůčky dětí na ledě zpestřili a vyvolali zájem dětí o bruslení i lední hokej jako takový. Jsme rádi, že při této akci nám ochotně pomohli i hráči z našeho Atýmu II.ligy HC Baník Příbram v rolích asistentů na ledě.

Po skončení ukázkového tréninku na ledě proběhla v kabinách krátká prezentace. Ústy hlavního trenéra náboru s mnohaletými zkušenostmi s nejmenšími dětmi, pana Michala Šimůnka, bylo rodičům vysvětleno, co vše hokej a tréninky ledního hokeje obsahují, s důrazem na jeho nízkou finanční náročnost a zejména na přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Dále proběhlo představení našeho hokejového klubu, jeho fungování, přístup k výchově dětí a prezentace běžného tréninku. Každý rodič si odnesl kromě materiálů od Českého hokeje i letáky vytvořené naším klubem a tištěný souhrn informací, které právě o našem klubu získal během prezentace. Představena byla názorně i hokejová výstroj, kterou klub získal zdarma rovněž v rámci projektu Pojď hrát hokej.

V Příbrami má hokej dobré jméno a tato akce za velké podpory Českého hokeje přilákala opět nové zájemce o lední hokej a o klub HC Příbram jako takový. Z bezprostředních reakcí dětí i rodičů můžeme usuzovat, že se jim připravená akce líbila a budeme se s nimi těšit na viděnou na nejbližších klubových trénincích.

Novinky

Partneři