Baník si v posledním zápasu před startem nadstavby vyšlápl na Benátky, které tak na poslední chvíli přišly o možnost účasti ve skupině vítězů a o předkolo play-off budou muset bojovat proti týmům z druhé poloviny tabulky.

První třetina začala lépe pro domácí a hned ve druhé minutě se před Jirouška protlačil Zumr, ale příbramský brankář parádně vychytal samostatný únik betonem. O minutu později to před příbramskou brankou opět vřelo a po vyražené střele Vágnera musel ještě Petr Jiroušek vynikajícím zákrokem zasáhnou proti dorážce Douši. Baníku se v čase 7:34 nabídla šance v podobě přesilové hry, kterou se ale nepovedlo přetavit ve vedoucí branku, a diváci si tak museli na první gól počkat až do druhé půlky úvodního dějství, kdy se po chybě příbramských dostal do úniku Vágner, který našel Martínka a ten pohotově zakončil. Vyrovnávácí branka Baníku, ale na sebe nenechala dlouho čekat a před odchodem do kabin srovnal na 1:1 Tomáš Furch, který se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému puku a rozvlnil Brázdilovu síť.

Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením Lukáše Bednaříka a domácím stačilo k vstřelení branky pouze pár vteřin. Příbramští totiž po prohraném vhazování nedokázali zastavit nahození od modré a vyražený kotouč pak do odkryté brány dorazil nikým nebráněný Martínek. Radost domácích ale vydržela jen několik minut, protože na druhé straně kluziště po vyhraném vhazování vypálil od modré Ondřej Havlín a čistým průstřelem poslal puk do Brázdilovi klece. Ve zbývajícím čase druhé třetiny to ale na ledě opravdu vřelo. Petr Jiroušek hned několika fantastickými zákroky zlikvidoval všechny střelecké pokusy domácích, a podržel tak svůj tým v sérii několika oslabení.

V závěrečném dějství, se ale Baník dostal plně do otěží a Benátky neměly příliš šancí na vstřelení vítězné branky. Výbornou příležitost pak v posledních pěti minutách přinesla přesilová hra po vyloučení Jana Bečváře, ale domácím se nedařilo v útočném pásmu udržet a chytrého vyhození kotouče využil Daniel Krejčí, který nahrál puk na hokejku Josefa Hasmana a ten ve vlastním oslabení poslal Příbram do vedení. Domácí se ale s účastí ve skupině vítězů rozloučit nechtěli v 58. minutě se před Jirouškovu bránu protlačil dvougólový Martínek, ale jeho střelu i následnou dorážku výborně zlikvidoval příbramský brankář a Baník si tak po třech nevydařených zápasech připsal cennou výhru.