10. prosinec
Benátky nad Jizerou Příbram
 
14. prosinec
Klatovy Příbram
18:00

V úterý 25.1.2022 od 17:00 hodin se už podesáté konala akce Pojď hrát hokej na zimním stadionu v Příbrami. Celou tuto akci navštívilo a zaregistrovalo se 28 dětí. Po úvodní registraci se děti v připravených kabinách za pomoci svých rodičů a našich asistentů přezuly do bruslí, oblékly si helmy a šly si na led vyzkoušet bruslení s trenéry HC Příbram. Kromě samotného bruslení trenéři připravili pro děti hry na ledě s různými pomůckami, aby tak první krůčky dětí na ledě zpestřili a vyvolali zájem dětí o bruslení i lední hokej jako takový. Jsme rádi, že při této akci nám ochotně pomohli i hráči z našeho Atýmu II.ligy HC Příbram v rolích asistentů na ledě.

Po skončení ukázkového tréninku na ledě proběhla v kabinách krátká prezentace. Ústy hlavního trenéra náboru s mnohaletými zkušenostmi s nejmenšími dětmi, pana Michala Šimůnka, bylo rodičům vysvětleno, co vše hokej a tréninky ledního hokeje obsahují, s důrazem na jeho nízkou finanční náročnost a zejména na přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Dále proběhlo představení našeho hokejového klubu, jeho fungování, přístup k výchově dětí a prezentace nejen tréninku, ale i výstroje a bezpečnostních prvků (výstroje).

Snad jediný smutný okamžik byl ten, že děti musely na konci vrátit zapůjčené dresy. Mnozí rodiče o dres projevili zájem , rádi by si jej i pro své děti zakoupili.

V Příbrami má hokej dobré jméno a tato akce za velké podpory Českého hokeje přilákala opět nové zájemce o lední hokej a o klub HC Příbram jako takový. Z bezprostředních reakcí dětí i rodičů můžeme usuzovat, že se jim připravená akce líbila a budeme se s nimi těšit na viděnou na nejbližších klubových trénincích.

Partneři