Ve druhém přáteláku Příbram opět zvítězila, tentokrát rozstřílela 0:7 pražskou Kobru a opět tak předvedla rychlý a tvrdý hokej.

V první polovině první třetiny se zdálo, že Kobra Praha bude přeci jen těžším soupeřem než Písek a hra působila vyrovnanějším dojmem. Rozdílové bylo zejména bruslení a rychlost příbramských hráčů, kteří na malém hřišti svého soupeře doslova uštvali. Po úvodním tlaku bránických se prosadil v 10. minutě po hezké akci Richard Pětník a odstartoval tím tak gólovou nadílku do sítě Kobry. Trvalo pouhé tři minuty, než se se u puku ve výhodné pozici opět objevil Pětník a navýšil na 0:2. V závěru první třetiny se dostal ke slovu Pepa Hasman, který dělovkou od modré poslal kotouč za záda Ondrika a do šaten tak obě mužstva odcházela za stavu 0:3 a bylo jasné, že Kobra se pokusí dohnat gólové manko ve zbytku zápasu.

Druhá třetina už z hokejového pohledu působila vyrovnaně a Kobra se několikrát pokusila o protlačení kotouče do Šorfovi sítě, ale ten všechny snahy s přehledem likvidoval. Úvodní tlak si ale opět Baník pohlídal a začal prověřovat Ondrika ze všech možných úhlů a ten nakonec inkasoval čtvrtou branku od Matěje Koldy, který na Kobře ještě minulý rok působil. V závěru druhé dvacetiminutovky se opět Kobra dostala do hry, ale veškeré šance na vstřelení alespoň jednoho gólu zlikvidoval příbramský gólman s ledovým klidem a na našem soupeři byla vidět veliká frustrace.

Poslední dvacetiminutovka pokračovala v duchu příbramské dominance a po pouhých 12 vteřinách se po obrovské chybě domácích chopil puku Lukáš Bednařík a nekompromisně navýšil na 0:5. Zelenočerní byli i nadále aktivnější a neustále zaměstnávali brankáře Ondrika, tlak vyústil k dalšímu gólu příbramských, kdy do odkryté sítě poslal kotouč Tadeáš Pinkas. Kobře nepomohla ke kosmetické úpravě skóre ani dvouminutová přesilová hra, kterou naopak využil Baník a ve čtyřech hráčích uzavřel střelnici kapitán Petr Josefus sedmou brankou. Oba týmy se tak znovu utkají v odvetném utkání již v úterý 22. srpna od 18:00 na Zimním stadionu Příbram.