V prvních dvou zápasech sezony Baník předvedl kvalitní a gólově bohatý hokej. První utkání v Písku se nám podařilo nastřílet pět branek a celkově jsme vývoj zápasu drželi na své straně. Další gólová nadílka přišla v sobotu, kdy Příbram vyrazila až na daleký sever, kde odehrála zápas proti Hronovu, který v minulé sezoně působil v jiné skupině. Hráči Baníku nastříleli soupeři neuvěřitelných devět branek a gólman Dominik Šorf odjížděl ze zápasu s čistým kontem. Fanoušci se mohou těšit na první domácí utkání ve středu 28.9. v 18:30, kdy na příbramský led zavítá Vrchlabí, které v minulé sezoně působilo v 1. lize! Zatím se jim ale v úvodu sezony úplně nedaří a po dvou kolech mají nula bodů. Úvod sezony nám v následujícím rozhovoru shrnul obránce David Zdeněk, který v Hronově vstřelil dva ukázkové góly.

Po dvou zápasech jsme na prvním místě, jak zatím start do sezóny hodnotíš?

Start do sezony se nám vydařil nad naše očekávání. Chtěli jsem mít po dvou zápasech 6 bodů což se povedlo, ale takové skóre jsem nečekal. Je super, že se nám daří dávat góly protože v přípravě jsme s tím měli velké problémy. Určitě je pořád co zlepšovat myslím si, že jsem až moc často na trestné lavici a to by nás mohlo v některých zápasech mrzet, ale zatím se nám v oslabení daří skvěle, ještě jsme neobdrželi žádnou branku.

V přípravě jsme s Pískem zažili dva těžké zápasy, v čem bylo ligové utkání jiné?

Ligové utkání bylo jiné určitě ve dvou věcech. Ta první byla sestava, která konečně byla z větší části kompletní a ne jako v přípravných utkáních kde jsme hráli pokaždé jinak. Druhou věcí bylo to, že jsme byli nastaveni v hlavách úplně jinak než na přípravný zápas.

Proti Hronovu jsi se prosadil v úvodu zápasu hned dvakrát, jak utkání hodnotíš?

Určitě jsem rád že se mi podařilo skórovat. Celkově se nám povedla první třetina a to nás hodně uklidnilo do dalších částí zápasu. Utkání bylo hodně o pohybu, který měl soupeř hodně dobrý, nám se naštěstí podařilo hned zachytit jejich tempo a postupně i diktovat tempo utkání. Poté už se začala projevovat naše větší kvalita v zakončení a napadalo tam více gólů. Určitě je skvělé, že se nám podařilo udržet vzadu nulu a Šorfik pochytal všechno co na něj šlo ,určitě to ani pro něj nebyl jednoduchý zápas.

Ve středu Baník odehraje první domácí utkání. Myslíš, že zápas s Vrchlabím bude těžší?

Dle tabulky by se mělo jednat o jasnou záležitost, ale myslím si, že bude Vrchlabí silným soupeřem navíc když loni spadli z první ligy. Několik hráčů hrálo minulý rok Chance ligu takže kvalitu mít musí. Doufám, že mi nebudeme první tým na kterém udělají body. Hraje se o státním svátku tak věřím, že dorazí i hodně našich fanoušků, aby jsme si po dvou venkovních zápasech mohli užít domácí atmosféru a bavit je dobrým hokejem.