10. prosinec
Benátky nad Jizerou Příbram
 
14. prosinec
Klatovy Příbram
18:00

Svou hokejovou kariéru odstartoval v Příbrami a od starších žáků působil v Liberci. Minulou sezonu strávil v Kanadě a nyní míří do prestižní AHL, navíc je i na soupisce reprezentace U20.

Neprošel jsi draftem NHL , ale nyní máš za sebou úspěch v podobě angažmá v Clevelandu, který je farmou Columbusu. Jaký to je pocit?

Pocit je to úžasný, dostat takovou šanci v Clevelandu. Smlouva mi přišla hned po draftu a ještě v průběhu development kempu a to i přesto, že jsem nebyl draftovaný.

V týmu Kitchener Rangers, který působí v kanadském OHL, jsi předvedl parádní výkony. Myslíš si, že právě toto byl zlomový bod pro tvou kariéru?

Sezona v Kitcheneru byla opravdu zlomová. Dařilo se mi i přesto, že jsem rok nechytal. Podával jsem kvalitní výkony a dával jsem o sobě vědět.

Jak se díváš na svou první sezonu v zámoří?

Byla to velká zkušenost a příležitost se ukázat. Musel jsem tam být sám, ale byl jsem na to trošku naučený už z Liberce, kde jsem s klukama přes týden bydlel na hotelu a musel jsem se tam o sebe postarat. Líbila se mi tam ta mentalita a atmosféra, klub má dlouholetou tradici a chodilo tam v průměru i 5000 lidí.

Nyní tě čeká prestižní AHL, jaký máš pro nadcházející sezonu cíl?

Můj cíl je vydobýt si místo v AHL. Teď jsou v Clevelandu dva gólmani, takže nebude jednoduché se prosadit, ale určitě bych chtěl v AHL odehrát co nejvíc zápasů a vybudovat si pozici pro další sezonu.

Jak na tebe působil přípravný kemp a kdy tě čeká první zápas?

Bylo zajímavé vidět v jaké rychlosti se hraje. Kluci jsou šikovnější, mají tvrdší střelu než třeba v Kanadě.V sezoně 2020/2021 jsi kvůli pandemii neodchytal jediný soutěžní zápas, jak se ti podařilo udržet si tak skvělou formu?

V juniorce se dlouhou dobu uvažovalo o posunutí zápasů, takže jsem v Liberci normálně trénoval a pořád čekal na začátek sezony. Měl jsem hodně ledů i tréninků na suchu a díky tomu, že jsem nevěděl, jestli sezona začne, tak jsem chtěl být pořád připravený, abych mohl kdykoliv naskočit do zápasu.

Nedávno médii proběhla zpráva o tom, že jsi součástí sestavy reprezentace U20, očekával jsi vůbec takovou nabídku?

Vůbec jsem s tím nepočítal. Nebyl jsem pozvaný minulý rok, ale kvůli nemoci jednoho z gólmanů jsem se tam dostal jako první náhradník.

V jednom roce se ti tak naskytly hned dvě skvělé šance, navíc tě uvidíme na odloženém MS U20, jaké jsou tvoje další výhledy?

Určitě bych si chtěl zahrát v NHL, získat Stanley cup. V reprezentaci bych sice působil rád, ale záleželo by to na klubových povinnostech v NHL, ale tak to mají asi všichni hokejisti.

S hokejem jsi začínal v Příbrami, jak na začátky své hokejové kariéry vzpomínáš?

Vzpomínám na to hezky, jsem za to hrozně rád. Chtěl bych poděkovat všem trenérům, kteří mi dali dobré návyky a základy. Díky nim jsem teď tam, kde jsem.

Partneři