S hokejem začínal v Příbrami, má za sebou pět sezon v Kladně. Nyní teprve sedmnáctiletý Tomáš Holeček zažívá obrovský úspěch v podobě draftu do juniorské QMJHL. V minulé sezoně se na Kladně blýskl ve 32 zápasech 26 góly a 30 asistencemi, v nadcházející sezoně ho ale čeká angažmá v ostříleném klubu kanadském klubu Drummdonville Voltiguers.

Máš za sebou obrovský úspěch v podobě draftu do juniorské QMJHL v Kanadě, jaký to je pocit?

Je to nepopsatelný pocit, vůbec jsem nečekal, že by se mi naskytla taková šance. Drummondville Voltigeurs se v minulé sezoně probojoval až do semifinále QMJHL, má na svém kontě jeden titul, a navíc tam hrál i Ondra Palát.

Jak se na nové angažmá těšíš a kdy se k týmu připojíš?

Na nové angažmá se opravdu těším, podle informací od klubu je v týmu skvělé prostředí a vynikající divácká atmosféra při zápasech. Do Kanady odlétám 14. srpna a myslím si, že hned další den půjdu na první trénink a 20. srpna mě čeká první přípravný zápas.

Máš nějaká osobní přání pro nadcházející sezonu?

Byl bych rád, kdybych byl stabilním hráčem sestavy a rád bych se s týmem dostal co nejdál v play-off, určitě by mě potěšil zisk titulu.

Odehrál jsi úspěšnou sezonu v extralize dorostu a v extralize juniorů v Kladně, myslíš si, že právě toto byl ten zlomový bod?

Určitě, nejvíce zlomová sezona pro mou kariéru byla v roce 2019/2020, kdy jsem se v Kladně dostal jako jejich nejmladší hráč do extraligy dorostu. Ještě v tomto roce jsem se zúčastnil Olympiády dětí a mládeže, kde se mi podařilo získat bod na zápas a díky tomu jsem se po roce dostal do širšího výběru reprezentace U17.

Je vás z České republiky v draftu více?

Ze 120 hráčů nás bylo 23 z České republiky, někteří byli draftováni i do NHL například Jiří Kulich.

Jsi odchovancem HC Příbram, jak na své působení v Příbrami vzpomínáš?

Vzpomínám na své působení v Příbrami dobře, s hokejem jsem tady začínal již ve čtyřech letech a hrál jsem tu až do starších žáků. Hodně jsem se toho tady naučil jako hráč a v současné době se snažím pomáhat s tréninky prvních až třetích tříd.

Je ti teprve 17 let, jak zvládáš školu a hokej?

Je hodně těžké skloubit vrcholový sport se školou. V Kanadě budu muset dálkově studovat školu v Čechách a do školy přijedu pouze na závěrečné zkoušky.

Jaký je vlastně tvůj hokejový sen?

Můj sen by byl zahrát si v NHL, ale v současnosti bych chtěl hrát stabilně mládežnický hokej v Kanadě a dostat se do reprezentace U18.