Příbram má za sebou výborný vstup do nadstavby. Na domácím ledě deklasovali příbramští Mostecké Lvy 8:3 a na svůj výkon budou chtít navázat i proti Děčínu. Úvodní utkání nadstavby nám zhodnotil útočník Tadeáš Pinkas, který svým gólem v oslabení odstartoval rychlou smršť příbramských gólů, na které už Most nedokázal zareagovat.

Tadeáši, máte za sebou výborný vstup do nadstavby, jak utkání s Mostem hodnotíš?

První třetinu jsme se přizpůsobili soupeři a taky to tak vypadalo. Potom jsme si k našemu výkonu něco řekli v kabině a naštěstí jsme začali hrát. Řekl bych že se k nám potom přiklonilo trochu štěstí, proměňovali jsme důležité šance a výsledek už jsme si dokázali pohlídat.

Zápas byl dlouho vyrovnaný, ty jsi ale v oslabení vstřelil vedoucí branku, myslíš, že vás to nakoplo?

To si nemyslím, samozřejmě je vždycky dobré dát gól v oslabení už jenom proto, že dostanete soupeře více pod tlak, ale myslím si, že iniciativa hry byla v naší režii, takže by to pro nás dopadlo dobře i bez této branky.

Máte před sebou ještě třináct utkání nadstavby, jaký je cíl pro tuto část sezony?

Cíl je za mě si co nejvíc sednout v lajnách a připravit se na play-off. Bohužel máme teď hodně zraněných obránců, takže to bude těžší, ale věřím, že se všichni brzo vrátí. Teď už nás čekají pouze těžké zápasy, takže se budeme snažit podávat stabilní výkony.

Po nepříjemném vstupu do nového jste dokázali už dvakrát vyhrát, panuje teď v týmu větší pohoda?

Určitě ano, ten začátek roku se nám opravdu moc nepovedl a chybělo nám v některých situacích trochu štěstí. Na to se ale nikdy vymlouvat nemůžete, takže musíme všichni plnit svoji roli v týmu a věřím, že to přinese výsledky. Navíc se teď situace zlepšila a cítím, že jsme jako tým klidnější.