Slavnostní zahájení, gól těsně před koncem zápasu a vítězná trefa ve vlastním oslabení. Tak by se dal v krátkosti popsat první domácí ligový zápas Příbrami. Hokejisté Baníku se poprvé od startu ligy představili na domácím ledě, fanoušci tak měli příležitost poprvé vidět bílou variantu nových dresů a užít si po dlouhé dlouhé pauze parádní hokej. Domácí celek navíc doprovodili na led malí hokejisté Příbrami a před začátkem utkání zahrála i státní hymna.

Začátek utkání působil velmi vyrovnaným dojmem a domácí celek mohl těžit hned z několika přesilových her, které se nepodařilo patřičně využít. Ve vlastním oslabení se tak nakonec prosadili hosté, ale hubené vedení jim trefou Josefa Hasmana příliš dlouho nevydrželo.Po úvodních 20 minutách se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1 a bylo jasné, že souboj obou mužstev bude hodně vyrovnaný.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé třetině a hosté se tentokrát prosadili hned 55 vteřin po úvodním vhazování. Autorem branky hostů byl Pavel Mrňa. Domácí celek se urputně snažil o vyrovnání skóre a po několika pokusech se ve 29. minutě prosadil Petr Kafka. Čekání na další branku se ale protáhlo až do závěrečné dvacetiminutovky. Ačkoliv oba celky měli mnoho šancí, gólová nadílka byla na obou stranách hřiště hubená. Příbram navíc musela čelit častým vyloučením, ale obrana s podporou vynikajícího Dominika Šorfa nedala Letňanům šanci. V čase 42:03 se však Letci dokázali trefou Sklenáře dostat do vedení 2:3 a Baníku začal hodně rychle utíkat čas. Diváky tak čekal napínavý závěr zápasu, který nakonec skončil srovnáním pouhých 30 vteřin před koncem základní hrací doby vynikající tečí Radka Jelínka.

Následující prodloužení 3 na 3 bylo na obou stranách kluziště velmi napínavé. Zvrat navíc přineslo vyloučení Davida Zdeňka a Letci tak mohli těžit ze hry 3 na 4, kterou ale paradoxně využili domácí a po chybné nahrávce se kotouče zmoncnil Josef Hasman, který v neskutečné rychlosti ujel soupeři a poslal puk za záda Němečka. Příbram si tak připsala výhru 4:3 a zisk dvou bodů.