Souboje mezi Táborem a Příbramí patří vždy mezi zajímavá utkání. Příbramští v této sezoně doposud nebyli proti Kohoutům úspěšní, v přípravě prohráli oba zápasy a na domácím ledě v 15. kole podlehli Táboru 2:4. Včerejší zápas, ale Baník zvládl na výbornou, málokdo by totiž uvěřil, že tým, který nebyl v plné sestavě a nastoupil do poslední třetiny za stavu 3:0, dokáže nasázet soupeři čtyři branky a zajistit si tak alespoň bod z prodloužení. Ještě zajímavější moment nabídlo samotné prodloužení, kde sice Kohouti měli nespočet šancí, ale trenéři Baníku se rozhodli krátce před koncem odvolat gólmana Petra Jirouška a naskočili na led ve čtyřech. Útočnou hru ale přerušili fanoušci Tábora, kteří na ledovou plochu naházely lahve. O vítězi tedy nerozhodlo ani prodloužení a oba týmy čekala série nájezdů, kterou rozhodl kapitán Petr Josefus a Baník si tak po třech prohrách připsal dva body.

Svou premiéru v zelenočerném dresu si včera odbyl i útočník Lukáš Bednařík, který kromě přesvědčivého výkonu perfektně čistým hitem vyřadil Patrika Zaymla. Jak si užil zápas si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Lukáši, máš za sebou první utkání v dresu Příbrami, jak svou premiéru hodnotíš?

Premiéru hodnotím samozřejmě kladně, jelikož tým ukázal sílu kterou má. Otočit zápas za stavu 3:0 se moc často nestává navíc na ledě silného Tábora to je přímo fantazie.

Proti Baníku jsi odehrál nespočet utkání, jaký to pro tebe byl v minulosti soupeř?

Příbram hrála vždy technický, ofenzivní hokej na který se krásně koukalo. Ale vždy jsem se na utkání těšil, individuálně se mi proti Příbrami docela dařilo. Ovšem týmových bodů se moc získat nepodařilo. Baník měl vždy kvalitu a prokazuje ji pravidelně rok co rok.

Příbram teď neměla úplně nejlepší formu, myslíš, že tým se po výhře v Táboře nakopne na vítěznou vlnu?

Po sérií 3 porážek v řadě se povedlo zvládnout těžký zápas na ledě Tábora. Určitě je to povzbuzení do další práce, všichni věříme, že tento zápas nás posadí na vlnu vítězství.

Jak se těšíš na první domácí utkání proti Pirátům Chomutov?

Těším se na každý zápas, navíc přesun do Příbrami mi zas vrátil chuť do hokeje. Hrát doma je vždy super, věřím že urveme další vítězství proti silnému soupeři a potěšíme domácí fanoušky.