6. prosinec
Kobra Příbram
 
13. prosinec
Příbram Cheb
 

Příbramští hokejisté opět dostali soupeře pod tlak a v sérii vedou 2:1. Situaci navíc zlepšuje i fakt, že další zápas se bude hrát na domácím ledě. Příbramští hokejisté si zažili hořký vstup do série porážkou 14:1 a z Pirátské lodi se ozýval výsměch. Nikdo téměř nedoufal, že se po debaklu Baník rychle vzpamatuje, ale zkušenosti hráčů pomohli hodit zápas za hlavu a kluci opět ukázali svou neskutečnou bojovnost a obětavost. Přístup celého týmu se vyplatil a Příbram se v pátek radovala z výhry a srovnání série na 1:1. Radost se ale opakovala i v neděli a zisk důležitého matchballu v Chomutově kousali domácí opravdu těžce.


Samotný vstup do zápasu působil vyrovnaným dojmem a domácím se navíc po zranění vrátil František Lukeš, který patří mezi nejlepší hokejisty Chomutova. Příbram hrála s chladnou hlavou a hlavně kladla důraz na pečlivou práci v obraně. Šancí bylo na obou stranách poměrně dost, Příbram si dokonce zahrála i přesilovku 5:3, během které se k prvnímu gólu nejvíce přiblížil Petr Eret, který domácí brankáře sice prostřelil, nicméně puk se doslova odkutálel jen těsně vedle tyče.


Ve druhé třetině to už bylo o poznání zajímavější. Domácí celek získal výhodu v podobě přesilové hry a do veliké šance se dostal František Lukeš, který ale zasáhl pouze horní tyč branky. Ani Příbram nezůstala pozadu a ve 14. minutě málem využil přesilovku Petr Kafka, který po nájezdu ze strany hřiště vyslal svižnou střelu taktéž do konstrukce branky. Špatný důraz obránců Chomutova nakonec vyústil k prvnímu gólu utkání a to konkrétně v čase 31:53. Vít Seeman totiž neskutečnou chybou poslal do protiútoku Petra Ereta s Ladislavem Gengelem a druhý jmenovaný se tak krátce po návratu z trestné lavice prosadil perfektní střelou mimo Hanuljakův dosah.

Poslední dvacetiminutovka se nesla v duchu snahy domácích o vstřelení branky, ale nepomohla ani sporná vyloučení Baníku. Příbramská obrana tvrdě pracovala a udržela si chladnou hlavu i v situacích kdy puk poskakoval jen těsně před brankovou čárou. Samotný závěr utkání pak přinesl pokus o zvrácení zápasu hrou bez gólmana, ale ta vedla pouze k navýšení skóre 17 vteřin před koncem utkání, autorem druhé branky byl Petr Šinágl.

Příbram čeká další tvrdý boj a my vás opět budeme potřebovat v co největším počtu. V úterý 28.3. v 18:30 nás na domácím ledě čeká utkání, ve kterém můžeme Piráty z play-off vyřadit, přijďte nás podpořit!

Partneři