Rok 2024 je zatím pro Baník neúspěšný a po pěkném výkonu proti Táboru, který sice na body nestačil, se nepodařilo porazit ani podstatně slabší soupeře. Příbramští hokejisté zavítali v rámci předposledního kola základní části na led Písku a ani přes pěkně vypracované šance se nepodařilo Krále udolat.

Úvodní třetina opět začala lépe pro Příbram a hosté měli hned několik výborných šancí na střelu z prostoru mezi kruhy. Nepřesné zakončení ale branku nepřineslo a jako první tak mohli slavit domácí, kteří se do jednobrankového vedení dostali ve 13. minutě střelou Matiáška, který zůstal v předbrankovém prostoru takřka bez povšimnutí. Příbram ale dokázala na vedení svého soupeře dobře zareagovat a v 15. minutě už vyrovnával Josef Hasman, který nejprve ladně přešel přes tři písecké hráče a pak přesně zakončil do odkryté klece. Domácí celek ale dokázal na vyrovnané skóre rychle zareagovat a po pouhých čtyřiceti vteřinách doklepl kotouč do příbramské branky Jaroslav Pouzar, a hosté tak opět prohrávali o jednu branku. V závěru třetiny se ještě hosté dostali do oslabení, ale podařilo se jim zabránit navýšení gólového manka.

Druhá perioda nebyla dlouho z pohledu diváka příliš zajímavá, ale ve 31. minutě přinesla vytoužené srovnání skóre pro Baník, když zamotanou a laxní rozehrávku zachytil v útočném pásmu Tadeáš Pinkas, který našel před brankou Lukáše Bednaříka a ten bez problémů zakončil. Vyrovnaný stav pokračoval až do samotného závěru třetiny, kdy pouhých deset vteřin před sirénou nejprve hráč domácích zavalil Dominika Šorfa v bráně a ten nedokázal s útočícím hráčem v brankovišti zastavit střelu Lukáše Volfa. Strážce svatyně Baníku tak okamžitě upozornil na tuto skutečnost rozhodčího, ale ten měl na celkovou situaci odlišný názor a branka tak byla domácím uznána.

V závěrečné dvacetiminutovce se hosté snažili rychle vyrovnat, ale domácí brankář bez problému likvidoval všechny střely. Bez branky tak diváci museli vydržet až do 59. minuty, kdy obránce Jan Radoš poslal kotouč přes celé hřiště do prázdné příbramské branky. Hosté ale i následně pokračovali ve hře bez brankáře a 30 vteřin před koncem se podařilo snížit Tomáši Furchovi, ale zbývajících půl minuty už na vyrovnání nestačilo a Příbram se tak domů vracela s porážkou 4:3.