Baník v rámci 17. kola přivítal na domácím ledě HC Řisuty a potvrdil roli jasného favorita utkání. Hostující celek se tak vrací domů bez bodů a se šestigólovou nadílkou. Příbram nadále pokračuje v sérii vítězství a stále jí patří první místo tabulky západní konference, které si navíc upevnila již pětibodovým náskokem.

Utkání začalo jasnou převahou domácího mužstva a hosté se jen sporadicky dostávali k zakončení na domácí branku. První radost pro domácí fanoušky přišla v osmé minutě po vyhraném vhazovaní ve vlastním obranném pásmu, kdy Jaroslav Chlouba vyvezl kotouč a pohotovou přihrávkou poslal do zakončení Jana Bečváře, který nekompromisně překonal Tadeáše Zeithamla. Hosté se však nechtěli smířit s vedením Příbrami a několikrát vyslali kotouč na Petra Jirouška, který ale snahy soupeře bez obtíží zlikvidoval. Na druhou branku utkání se muselo čekat až na závěr úvodní periody, kdy se z obdobné situace trefil Jakub Mařík.

Druhá třetina přinesla hned po úvodním vhazování třetí branku domácího celku. Po vyhraném úvodním vhazovaní se do útoku dostal Lukáš Bednařík a blafákem navýšil vedení Příbrami na 3:0. Baník dál pokračoval ve své hře, ale z množství dalších akcí se znovu navýšit nepodařilo.

Závěrečných dvacet minut opět přineslo útočný hokej ze strany domácích, ale jako první se z gólu tentokrát mohli radovat hosté, kteří využili přesilové hry 5 na 3 a překonali Petra Jirouška. Další přesilovku se jim už ale využít nepovedlo a ke slovu se tak opět dostal Baník. Nejprve v 56. minutě vypálil kotouč za záda Zeithamla z prostoru mezikruží zkušený obránce Daniel Krejčí, který tak uklidnil snahy hostů o zdramatizování závěru utkání. O minutu později pak Ladislav Gengel po vyhrané buly pohotově navýšil na 5:1 a v čase 57:28 uzavřel definitivně skóre zápasu Petr Josefus.