"Oznámení HC Příbram ke koronavirové situaci a informacím v médiích"

V Příbrami dne 27.8.2020

Dne 26.8.2020 se ve večerních hodinách objevil na webu www.pribram.cz (https://www.pribram.cz/clanek/covid-ma-devet-pribramskych-hokejistu-ostatni-cekaji-na-vysledky/17091/) článek o koronavirové situaci v HC Příbram. Přestože tento článek zmiňuje i stav pozitivně testovaných a jejich průběh, HC Příbram nebylo ohledně zdrojových dat vůbec kontaktováno a uvedené údaje dementuje.

K nastalé situaci pak Hokejový klub HC Příbram, z.s. vydává toto oficiální stanovisko:

HC Příbram potvrzuje, že v sobotních večerních hodinách dne 22.8.2020 přijalo oznámení o pozitivně testovaném hráči svého A-týmu a hned v neděli 23.8.2020 zahájilo řízení s hygienou a informovalo hráče a členy realizačního týmu svého A-týmu o nastalé situaci, zahájené karanténě a testování všech dotčených osob. V pondělí 24.8.2020 pak HC Příbram takto informovalo své členy a dotčené partnery (např. SZM nebo město) a následně hned v úterý 25.8.2020 ráno na svém webu www.hcpribram.cz i veřejnost. Žádných jiných týmů HC Příbram (tj. od juniorů níže) se omezení ani karanténa netýká a normálně pokračují v tréninzích a přípravě na sezónu.

HC Příbram zároveň kvituje rychlou reakci města Příbrami a SZM na nastalou situaci a zavedená zpřísněná hygienická opatření. Vzhledem k epidemiologické situaci nejen v České republice se dá očekávat, že tyto situace se v dané sezóně mohou i několikrát opakovat, přičemž s otevřením škol a soutěží toto riziko významně vzroste ve všech kategoriích, proto se s nimi musíme naučit žít a pracovat.

Na svou obranu HC Příbram též uvádí, že toto není první případ covid pozitivní osoby na ZS v Příbrami, neboť tyto se objevily již v narychlo ukončeném kempu české reprezentace žen dne 6.8.2020. Trasování krajských hygienických stanic pak může pomoci zjistit, zda-li existuje přímá souvislost mezi touto událostí a aktuální karanténou A-týmu mužů HC Příbram nebo ne. Žádné konkrétní místo nákazy prvních nakažených A-týmu se totiž do současné doby bohužel nepodařilo zjistit.

HC Příbram zároveň neuvažuje o veřejném komentování aktuálního stavu počtu nakažených, neboť ještě ani všichni dotčení nebyli kontaktování místně příslušnými hygienickými stanicemi a otestováni. Po ukončeném šetření bude HC Příbram informovat své fanoušky o finálních výsledcích testování, předpokládaném ukončení karantény a obnovení předsezóní přípravy. V každém případě, vzhledem k nastalým opatřením HC Příbram a SZM, považujeme provoz všech ostatních týmů i ZS v Příbrami v dané chvíli za zdravotně naprosto bezpečný.

Správní rada HC Příbram"