Středeční utkání proti Chomutovu bylo opravdu skvělé a potvrdilo kvalitu a potenciál druhé ligy. Souboj dvou nadupaných mužstev navíc doplnila slušná návštěva a skvělá atmosféra. Domácí Baník se v prvních dvou třetinách sice častěji dostával do šancí, ale nepodařilo se mu chopit vedení. Do závěrečné dvacetiminutovky oba týmy nastoupily za vyrovnaného stavu 2:2, ale rychlý gól Baníku začal postupně přelévat hru do rukou domácích. Ačkoliv se Chomutovu podařilo ještě srovnat skóre na 3:3, Příbram se rychle rozjela a přidala další tři branky. Utkání nám v krátkém rozhovoru níže zhodnotil obránce Radek Jelínek.

Radku, máš za sebou utkání proti Chomutovu, jak zápas hodnotíš?

Hodnotí se mi to skvěle. Hrát proti takovému týmu a porazit ho i s takovými jmény se nepodaří každý den. Jsme za to rádi, že se nám to povedlo a vážíme si toho.

Chomutov je považován za favorita soutěže, čekali jste před zápasem takový výsledek a jaká byla nálada v týmu?

Každý zápas chceme vyhrát, navíc doma před vlastními fanoušky. V kabině byla nálada dobrá, věděli jsme, že to bude těžký zápas. Přeci jen proti nám hráli jména jako Lukeš, Hübl, Matai a další. Jsou to neuvěřitelní hráči. Zahrát si proti nim je zkušenost k nezaplacení. Šli jsme do zápasu s pokorou a čekali na šance. Jsem rád, že jsme to zvládli. Byl to těžký a vyrovnaný zápas s parádním koncem.

Po pěti kolech jsme stále na prvním místě, myslíš, že bude těžké si první místo udržet?

Nesmíme se uspokojit, musíme odmakat každý trénink a zápas na sto procent. Chceme tu sérii udržet co nejdéle. Každý nám tu sérii bude chtít ukončit a sesadit nás.

Na stadion dorazilo poměrně hodně diváků, líbila se ti atmosféra?

Atmosféra byla úžasná. Chtěl bych jim poděkovat a jsme moc rádi, že dorazilo tolik fanoušků. Podpora od nich byla fantastická. Je to náš šestý hráč který nás, žene za vítězstvím.

Autor: Lukáš Holý