Ostřílený útočník Petr Kafka odehrál několik přípravných zápasů v dresu Baníku a zatím se mu podařilo vstřelit čtyři parádní branky. Má za sebou bohatou kariéru v extralize kde působil ve čtyřech mužstvech a odehrál 200 zápasů. Do Příbrami přišel z pražské Slavie za kterou odehrál dvě sezony a celkem má na kontě 210 startů v první lize. O tom jak se do Příbrami dostal a jak vidí odehraná přátelská utkání, se dozvíte v následujícím článku.

Co tě vedlo k angažmá právě v Příbrami?

Po celou mojí hokejovou kariéru jsem neustále cestoval. Když pak přišlo angažmá v Praze ve Slavii byl jsem rád, že už se nemusím stěhovat. Myslel jsem si, že tam dohraju kariéru. Bohužel po mém zranění kolene v prosinci 2021 jsem se dozvěděl, že se mě chtějí zbavit. To byla pro mě poslední kapka a chtěl jsem s hokejem definitivně skončit. Pak se mi ozval Míra Bláha a vysvětlil mi, jak to v klubu chodí. Jeho vize se mi zatím potvrzuje a v klubu vše funguje, jak má.

Máš za sebou mnoho zápasů v Extralize i v Chance lize, těšíš se i na druhou ligu?

Je to pro mě nová výzva a doufám, že zúročím svoje zkušenosti z vyšších soutěží. Těším se na nové fanoušky a doufám že i oni na mě.

Hovoří se, že druhá liga bude nejkvalitnější za celou svou historii, jaký na to máš názor?

Druhou ligu jsem ještě nehrál a ani nesledoval, takže zatím nemám představu. Nicméně je tam několik týmů, které spadly ze Chance ligy a bude zajímavé proti nim hrát.

Jak se ti líbila příprava v Příbrami a co říkáš na přátelské zápasy?

Na trénincích byla dobrá nálada, fajn atmosféra, takže zatím mám jenom pozitivní pocity. V zápasech nás zatím trápí časté neproměňovaní šancí, musíme se na to zaměřit a začít dávat více gólů.

Jaká osobní přání si poneseš v dresu Příbrami do nadcházející sezony?

Abychom přitáhli na stadion co nejvíce fanoušků, bavili je naším hokejem a vyhrávali. Určitě by bylo skvělé bojovat o přední příčky v tabulce.