29. březen
Příbram Tábor

HC Příbram zakoupilo licenci 2. hokejové ligy České republiky

Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice. Pro klub se jedná o logické pokračování předchozích úspěchů a navrácení původní hokejové tradice do Příbrami. „2. česká hokejová liga je pro následující sezónu zařizována s důrazem na dlouhodobý rozvoj příbramské mládeže a dětí, na které se klub v poslední době snaží soustředit maximum svých sil,“ řekl ke kroku příbramského klubu prezident Ing. Petr Vinš.

Licence 2. hokejové ligy České republiky byla vedením Hokejového klubu HC Příbram, z. s. odkoupena od HC Letci Letňany, z. s. V sezóně 2019/20 si tak příbramští hokejisté zahrají třetí nejvyšší soutěž ledního hokeje v České republice. Podobně tomu už bylo i v minulosti. Klub se tak snaží postupně navrátit slávu své hokejové tradici, která je v Příbrami datována od roku 1909. Vedení klubu věří, že i tento krok pomůže navázat na nastoupenou cestu ke kvalitní infrastruktuře a sportovní přípravě posledních sezón.

Jednou z hlavních motivací vedení klubu pro toto rozhodnutí jsou děti a mládež, které v klubu působí a na které se klub snaží soustředit. „Jejich potenciál a možnost rozvoje je pro nás v současnosti nejdůležitějším faktorem. Věříme, že se jedná o kroky, které pomohou do budoucna hokejové mládeži a tím i celému příbramskému hokeji,“ shrnul důvody k rozhodnutí Vinš.

HC Příbram z.s.

Hokejová tradice je v Příbrami už od roku 1909. V roce 1933 byl klub založen pod jménem LK Příbram a přes řadu změn názvu existuje do dnes. Klub v sezóně 2018-2019 získal titul v Extralize ženského hokeje. Mužské družstvo působí od sezóny 2009/10 ve Středočeské krajské lize, čtvrté české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou zelená a černá. Své domácí zápasy odehrává na zimním stadionu Příbram s kapacitou 4 500 diváků.

Jméno Příjmení: Roman Kantor

Pozice: marketingový ředitel