10. prosinec
Benátky nad Jizerou Příbram
 
14. prosinec
Klatovy Příbram
18:00

HC Příbram převzalo družstvo HC Slavia Praha ženy

HC Příbram se před sezonou 2018/2019 dohodlo na převzetí desetinásobného mistra České republiky žen, týmu HC Slavia Praha ženy. Tento akt byl schválen 30. srpna 2018 prezidentem ČSLH, panem Tomášem Králem. Tým bude dále vystupovat pod názvem HC Příbram a bude se v nadcházející sezóně účastnit Extraligy žen a obhajovat mistrovský titul.

Město Příbram již mnohokráte hostilo na svém zimním stadionu reprezentační družstva žen nebo juniorek. Také v HC Příbram již v minulosti hrály a i v současnosti hrají v týmech hochů dívky, které byly a jsou členkami reprezentace ČR žen a juniorek. Pro letošní sezonu HC Příbram získala od HC Slavia Praha ženy licenci na účast v Extra lize žen. Na základě této skutečnosti vzniklo v našem HC Příbram družstvo žen.

Vedení HC Příbram se podařilo získat do družstva žen celkem 26 hráček, 4 brankařky, 10 obránkyň, 12 útočnic. Tým je složen jak z bývalých reprezentantek ČR žen, tak ze současných reprezentantek ČR žen a nadějných juniorských reprezentantek. Z družstva žen 8 hráček pravidelně hraje v HC Příbram v různých týmech hochů.

I když bude letošní sezona pro naše ženy premiérová, je naším cílem se probojovat mezi dva nejlepší týmy až do finále Extraligy žen. Vítězství ve finále a zisk titulu Mistra ČR žen by bylo tzv. třešničkou na dortu.

Soutěže žen hraje v ČR celkem 18 družstev rozdělených do tří výkonnostních lig. Extra liga, 1. liga a 2. liga.

Popřejme tedy našemu ženskému týmu v této premiérové sezoně hodně úspěchů !

http://www.hokej.cz/pribram-ziskala-licenci-mistro...

Partneři