23. říjen
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Utkání dvou rivalů nabídlo atraktivní a svižný hokej. Domácí Tábor si i pro letošní sezonu zvolil postupový cíl a opět posílil na klíčových postech.

Už od úvodní buly bylo jasné, že nás čeká zajímavý zápas v rychlém tempu. Ani jeden z týmů se nepouštěl do rizika a všichni se snažili vyvarovat chybám, které by soupeř mohl potrestat. Domácí celek se dokázal v úvodní dvacetiminutovce více soustředit na ofenzivu. Jako první se nakonec v šesté minutě dostali domácí, když v situaci 2 na 1 zvolil Jakub Mataimísto přihrávky přesně umístěnou střelu na přední tyč proti které nedokázal brankář Dominik Šorf zasáhnout. Po úvodní brance se Příbram nedokázala chopit iniciativy a připravit pro svého soupeře rychlou odpověď. V 7. minutě totiž nejdříve na trestnou lavici putoval Jakub Mařík a následně v 9. minutě obránce Tomáš Rajgl. Formace na oslabení ale předváděla v obou početních výhodách soupeře fantastickou práci a Táboru se nepodařilo přesilovky využít.

V 11. minutě pak mohla z přesilové hry těžit Příbram, ale nepodařilo se vypracovat gólové zakončení. Velké emoce vzbudilo po nedovoleném zákroku Vladimíra Kremláčka nařízené trestné střílení. Svoboda si ale nedokázal proti vynikajícímu Šorfovi poradit a stav tak zůstal 1:0. Dalším nepříjemným momentem pro Příbram byla nešťastná srážka Rajgla se Svobodou, za kterou si příbramský bek vysloužil trest 5 + do konce utkání.

Pětiminutovou přesilovku bránila Příbram velmi dobře, ale po smolném vyhození kotouče Radkem Jelínkem čekalo na Baník oslabení 5 na 3. Fantastická práce bránicích hráčů pomohla situaci přečkat, ale těsně po návratu Radka Jelínka na led se domácí dokázali prosadit. Z vrcholu levého kruhu přesně pálil Říha a úspěšně prostřelil příbramského gólmana. Ve 28. minutě mohl na 2:1 snižovat Tomáš Furch, ale jeho únik na poslední chvíli zastavil zkušený zadák Jakub suchánek. Na dobrou šanci se ale Baníku nepodařilo navázat a po střele Václava Adamce mohli domácí slavit tříbrankové vedení. Příbramští se snažili gólové manko stáhnout, ale ani tentokrát se jim to bohužel nepodařilo. Na druhé straně domácí mohli znovu slavit, když po sražené přihrávce zakončil do odkryté sítě Milan Dančišin.

Studená sprcha v podobě čtvrté branky pozvedla Baník k neskutečné bojovnosti. Ofenzivní odhodlání přineslo rychle zasloužené ovoce. Ve 38. minutě snížil na 4:1 Matěj Kolda a ve 40. minutě dorazil kotouč do odkryté klece Josef Hasman. Po startu třetí třetiny se otřesený Tábor nedokázal dostat zpátky do své hry. Baník předváděl fantastickou ofenzivní práci, tempo zápasu se opět zvedlo, a táborští se tak několikrát zmohli pouze na vyhození kotouče ze svého pásma. Neutuchající tlak Baníku ale nepřinesl vytoužené snížení, a tak se trenér Radek Bělohlav rozhodl pro odvolání brankáře. Příbrami se ale nepodařilo založit útok a po ztrátě kotouče zpečetil výsledek Jakub Matai, který uzavřel skóre utkání na 5.2.

Branky a nahrávky: 6. Matai (Plášil, Matušík), 24. Říha (Plášil, Matušík), 30. Adamec (M. Svoboda), 37. Dančišin (Hajič, Matai), 59. Matai – 38. Kolda (Kafka, Havlín), 40. Hasman (Kolda, Kremláček)

HC Tábor: Žajdlík (Šatný) – Plášil, L. Kříž, Štich, Říha, Suchánek (C), Remta, Hajič – Severa, Jan Hruška (A), Doležal – M. Svoboda, Prášek, Adamec – Matai, Matušík (A), Dančišin – Krliš, Zadražil, Nevšímal.

Trenér: Richard Lobo

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Zdeněk, R. Jelínek, Havlín, Rajgl, Kremláček, Krejčí, T. Pánek – Labuzík, M. Kvasnička, Kafka (C) – Kolda, Bednařík, Furch – Pinkas, Štípek, Hasman – Saňa (A), Mařík.

Trenér: Radek Bělohlav