HC Tábor patří od návratu Příbrami do druhé ligy mezi tradiční a velmi nepříjemné soupeře. Za uplynulé roky odehrála Příbram nespočet utkání s Táborem v přípravě, základní části, nadstavbě a poslední dvě sezony i v play-off. V tom prvním play-off se podařilo Táboru přes Baník přejít, ale minulý rok už se v jihočeském městě postup do dalšího kola neslavil a z Příbrami odjížděli Kohouti s předčasně ukončenou sezonou. Dnešní bitva dvou velkých rivalů odstartuje v 18 hodin.

Jihočeský tým je fanouškům Příbrami velmi dobře znám a poslední roky patří mezi favority na postup do vyšší soutěže. Velké ambice ale zatím Táboru ovoce v podobě postupu nepřinesly a v právě probíhající sezoně se usídlil na třetím místě tabulky. Na záda jim šlapou Letňany, které jako jediné dokázali Baník v letošní sezoně obrat alespoň o jeden bod. Jihočeši před sezonou opět postavili silný kádr a pod vedením zkušeného kouče a velkého srdcaře Tomáše Matušíka vstoupili do druholigových bojů velmi úspěšně a podařilo se jim získat sedmizápasovou vítěznou šňůru, kterou v prodloužení ukončil až Slovan Ústí nad Labem. Tábor dle aktuálních výsledků a vyjádření trenéra trápí nízká produktivita a gólové skóre posledních utkání připomíná spíše fotbalové výsledky, ale je jasné, že tento stav budou chtít Jihočeši prorazit a vrátit se k vysokým výhrám. Tábor se dnes navíc bude muset obejít bez zkušených obránců Kamila Černého a Miloslava Jáchyma, ale z táborské šatny se ozývají hlasy, že pro dnešní utkání již bude možné zmobilizovat nově příchozího Jiřího Říhu, který kvůli dlouhodobým zdravotním problémům musel opustit vody Chance Ligy.

Výsledky Baníku není potřeba našim příznivcům příliš dlouho představovat. Po sobotní výhře na domácím ledě se podařilo pokořit magickou hranici deseti vyhraných zápasů v řadě a stále tak Baník zůstává jako jediný tým ve druhé lize, který nikdo nedokázal porazit. Zároveň ale Baník vede i v dalších tabulkách druhé ligy. V produktivitě jednoznačně vede Josef Hasman a v těsném závěsu je pak Petr Kafka. Navzdory dalším vynikajícím hráčům v útoku se do čela tabulky nejlepších nahrávačů dostal i velmi zkušený obránce Daniel Krejčí, který aktuálně ztrácí pouze jeden bod na Tomáše Šťastného.