Hráči Baníku mají za sebou letní přípravu a nyní se chystají na první ligový zápas, který se odehraje ve středu 21.9. od 18:00 v Písku. Fanouškům není potřeba Písek do detailu představovat, protože patří mezi mužstva, se kterými Baník odehrál mnoho utkání v uplynulých sezonách. Svěřenci kouče Tomáše Matušíka v průběhu přípravy posílili své mužstvo, jejich dres bude v sezoně oblékat například obránce Jan Radoš nebo útočníci Jan Matiášek, Lukáš Prášek či Jan Březina. Ačkoliv Písek nepatřil mezi favority, v přípravných zápasech ukázal, že dokáže své soupeře potrápit.

Průběh přípravy nám v krátkém rozhovoru zhodnotil kapitán Baníku, Petr Josefus.

Petře, jak hodnotíš přípravu a výsledky z jednotlivých utkání?

Příprava se těžko hodnotí, protože jsme ani na jediném utkání nebyli kompletní. Sestava se hodně měnila jak už kvůli zraněním několika hráčů ze stabilní sestavy, tak hráčům, kteří zde byli na zkoušku. Přesto se povedlo několikrát zvítězit a nastínit, jaký hokej bychom mohli letos předvádět. Všechny výsledky a předvedený výkon sice nebyly ideální, ale opět bych to svedl na velkou marodku, která nás v předsezónním období zastihla.

Bylo pro tebe těžké být mimo led?

Samozřejmě že ano. Chtěl jsem být na ledě a hrát, ale bohužel jsem musel zůstat mimo a snažit se uzdravit do začátku sezóny. Jako hráče vás to z toho hlediště tolik nebaví a už se nemůžu dočkat, až budu zase s klukama na ledě. Bohužel jsem přišel o celou přípravu, tak jsem sám zvědavý, jak na tom budu. Věřím, že se do toho brzy dostanu a bude se nám dařit.

Jak je na tom tvoje zranění a kdy tě diváci uvidí opět na ledě?

Už je to mnohem lepší. Mám za sebou několik tréninků, cítím se dobře a jsem připraven v prvním utkání naskočit. Doufám, že jsem nic neuspěchal a budu moct odehrát celou sezónu bez problému. Vrací se nám i další hráči a díky tomu je náš tým skoro kompletní, takže věřím, že se nám vstup do sezóny vydaří. Zároveň bych za celý tým rád vzkázal fanouškům, že se těšíme na jejich podporu v celé sezoně!