Středeční utkání na domácím ledě příbramští hokejisté zvládli a proti Řisutům brali po vítěztství 6:1 všechny tři body. Utkání nám tentokrát zhodnotil útočník a autor druhé branky Příbrami Kuba Mařík.

Kubo, máte za sebou domácí výhru s Řisuty, jak utkání hodnotíš?
Nezačali jsme úplně nejlépe. Každý zápas je těžký, i když hrajete s posledním v tabulce. Tím spíš je těžší nastoupit do zápasu jako do každého jiného a soupeře nepodceňovat. Ze začátku jsme nehráli naši hru a byli jsme často pod tlakem soupeře u nás ve třetině, ale Jíra nás výborně podržel. Pomohl nám Bečviho gól, od kterého jsme se odrazili a začli jsme udávat tempo hry my. Zápas rozhodně nepatřil k těm nejlepším a nejatraktivnějším, ale důležité je, že 3 body putují do tabulky k nám.

V tomto utkání si navíc vstřelil svoji první branku na domácím ledě, jaký to byl pro tebe pocit?
Měl jsem velkou radost, konečně vstřelit branku před domácími fanoušky. Do takovéto šance se nedostanete každý zápas, tak jsem rád, že jsem proměnil a mohl si to na domácím ledě užít.

Hostům se podařilo snížit ve třetí třetině na 3:1, rozhodilo vás to nějak, nebo jste věděli, že si to už pohlídáte?
Nikdy není nic vyhrané, ale myslím, že všichni věřili, že už si to pohlídáme. Ten gól jsme dostali při hře 3 na 5. Hned poté nás sudí vyloučil za hru v 6ti a přesilovka 5 na 3 pro soupeře ješte chvilku pokračovala. Byly to trošku nervy, ale zvládli jsme jejich početní převahu ubránit a nakonec nám tam ještě padly tři góly, a to soupeře potopilo úplně.

Čeká vás teď dlouhá série venku, jaký je váš cíl před návratem na domácí hřiště?
Určite posbírat co nejvíce bodů a přivézt si je domů. Čekají nás těžká utkání, Letňany, Chomutov, Děčín i Kobra jsou kvalitní soupeři. Bude to boj, ale věřím, že všichni uděláme maximum pro to, abychom udrželi vítěznou šňůru opět co nejdéle.