Příbram se v rámci 14. kola nadstavby utkala s Piráty Chomutov, kteří ani tentokrát nedokázali zelenočerné na domácím ledě v moderní Rocknet areně porazit. Chomutov patří mezi silné týmy letošního ročníku druhé ligy a delší dobu neskrývají svoje ambice o postupu do vyšší ligy. Piráti si už v minulosti zahráli extraligu, ale po tvrdém pádu na dno se opět chtějí vrátit na vrchol.

Příbram do zápasu nastoupila ve 14 hráčích, protože někteří hráči se kvůli zdravotním problémům doléčují na play-off. Opatrný hokej se hrál na obou stranách a tvrdé souboje se daly spočítat na prstech jedné ruky. Piráti se ze vstřelené branky radovali jako první, ale dlouho jim radost nevydržela. Přibližně po třech minutách vedení srovnal skóre Josef Hasman a oba týmy se opět snažili vstřelit vedoucí branku. Štěstí stálo tentokrát na straně hostů a Jan Bečvář navýšil skóre v 10. minutě na 1:2. Ani toto vedení netrvalo příliš dlouho a ve 12. minutě srovnal na 2:2 Jakub Matai.

Druhá třetina se Příbrami příliš nedařila, ale i tak se jim povedlo vypracovat si několik pěkných šancí, které ale ztroskotali na domácím brankáři. Jediný gól druhé třetiny tak mohli vidět diváci až ve 36. minutě, kdy Chomutov poslal do vedení Zajíček. Příbram, ale ukázala, že bojovnost se vyplatí a na úvodu třetí třetiny srovnal na 3:3 Petr Kafka, který tak ovládl soutěž v kanadském bodování. Na obou stranách to vřelo a týmy se snažili přiblížit vítězství na svou stranu. Nakonec se to podařilo hostům v 57. minutě, kdy vítěznou branku vstřelil Ladislav Gengel, který po svém návratu nakopnul tým a daří se mu i v bodování.

Na sestřih se můžete podívat pod článkem.