Příbramské hokejisty čekají dva venkovní zápasy, z nichž první odehrají již tuto středu 10.1. od 18:00 na ledě Písku, který už v letošním ročníku druhé ligy zavítal na stadion v Příbrami a zpět na jih se vracel s porážkou 3:1.

IHC Králové Písek

Králové letos nezažívají úspěšnou sezony a nedaří se jim získávat body se silnějšími soupeři. V přípravě a v utkání na příbramském ledě dokázali, že bojovný hokej jim není cizí, ale na body to většinou nestačí, a tak se prozatím musejí spokojit s třináctou příčkou v tabulce. V posledních třech zápasech se ale přeci jen začalo trochu dařit. Králové vybojovali cenný bod na domácím ledě s Piráty Chomutov a pokračovali i s Chebem a Děčínem, kde si ze dvou zápasů připsali dalších 5 bodů.

V průběhu listopadu navíc v Písku změnili i hlavního trenéra A-týmu, ale i přes to se týmu i nadále nedařilo a šance na umístění se na lepší pozici se pomalu rozplynuly. Ani kanadské bodování píseckých není příliš dobré. Nejlépe je na tom z celého mužstva Lukáš Volf, který z 27 odehraných zápasů připsal 23 bodů. V závěsu za ním je pak čtyřiadvacetiletý Jan Matiášek, který si ze stejného počtu odehraných zápasů zapsal 22 bodů.

HC Baník Příbram

Příbramští hokejisté jsou zatím v roce 2024 bez bodů Proti Táboru a Ústí se nedařilo proměňovat důležité šance a na domácím ledě se tak nepovedlo vyhrát. V závěrečné fázi základní části má ale Příbram již dlouhou dobu zajištěné místo v nadstavbové skupině vítězů.

Vzájemný zápas obou celků nabídl zajímavou hokejovou podívanou a po dvou odehraných třetinách byl stav 1:1. V závěrečné periodě, ale byla Příbram úspěšnější a po gólech Josefa Hasmana a Jana Bečváře se šance na bodový zisk hostujícího celku rozplynula.