V rámci šestnáctého kola druhé ligy zavítalo do Příbrami Vrchlabí. V odvetném utkání se ale opět z výhry radoval Baník a díky tříbodovému zisku mu stále náleží první místo tabulky.

V úvodním dějství zápasu nemuseli diváci na gól příliš dlouho čekat. Po úvodním tlaku hostů se totiž v čase 2:32 prosadil Ladislav Gengel, který se tak po svém návratu na led rovnou zapsal na střeleckou listinu. Příbram celkem jednoznačně potvrzovala roli favorita, ale nedařilo se přetavit pěkné akce v další branky. V čase 9:45 musela Příbram čelit oslabení, ale hostující celek se v útočném pásmu nedokázal pevně zakotvit a z celé situace tak spíše mohli těžit domácí, kterým se podařilo ve vlastním oslabení uniknout až před Vackovu klec, který ale svůj tým podržel. Asi největší šanci první třetiny ale mohli diváci vidět o pár minut později, kdy Příbram od vstřelení branky dělily doslova centimetry, ale Vacek kotouč zastavil hokejkou.

Do druhé třetiny vstoupili tentokrát aktivněji hosté, ale tlak jim příliš dlouho nevydržel a ke slovu se tak opět dostala Příbram, která neustále prahla po vstřelení druhé branky. Vrchlabí ale sáhlo po tvrdé hře a na ledě se tak začalo postupně vylučovat. Ani jeden z týmů, ale nedokázal početní výhody využít a už to vypadlo, že do závěrečné třetiny půjde Baník s jednobrankovým vedením. To ale změnil 30. vteřin před sirénou David Zdeněk a gólem do šatny upravil skóre utkání na 2:0.

V závěrečné třetině už to na ledě opravdu vřelo a nedisciplinovanost soupeře neznala mezí. Místo vybojovaní kontaktního gólu, ale přicházela dlouhá série vyloučení a Příbram tak mohla skóre zápasu ještě upravit. To se nakonec povedlo Petru Kafkovi a 57. minutě definitivně uzavřel skóre zápasu na 3:0.