18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Příbramští hokejisté si v Ústí připsali výhru 2:4, a drží si tak stejný počet bodů jako Tábor. Utkání na ledě bývalého dlouholetého účastníka první ligy nabídlo svižný a atraktivní hokej. První třetina utkání odstartovala v rychlém tempu. Příbram předváděla pěknou kombinační hru a vytvářela si dobré možnosti k zakončení. Domácí celek trochu tápal nad založením útoku a soustředil se spíše na zastavení příbramského tlaku. Na gól nakonec nemuseli diváci příliš dlouho čekat. V 6. se sice domácí Slovan dostal do útočného pásma, ale obránci si nevšimli osamoceného Petra Kafka, který po přihrávce od Petra Josefuse nikým nebráněn poslal Příbram bekhendovým blafákem do vedení. Domácí celek na svém výkonu přidal a v 9. minutě mohl vyrovnat Gajarský. Jeho střela šla naštěstí pro Příbram jen těsně mimo. Z dobré pozice pak ještě vypálil Trefný, kterého Jiroušek fantasticky vychytal. Poslední možnost první třetiny měl obránce Odnřej Havlín, ale po dlouhém obléhání Stahlovy branky zůstal stav 0:1.

Úvod druhé třetiny ihned ozdobila rána Josefa Sani, která orazítkovala Stahlovu klec. Po chybě hostujícího Baník use z vyrovnání radoval Slovan. Únik Adama Gajarského nedokázal Jiroušek zlikvidovat. V polovině utkání byl za podkopnutí vyloučen do konce zápasu Jakub Trefný a Baník trestal takřka okamžitě. Rychlou kombinaci na jeden dotek zakončil nadvakrát Tadeáš Pinkas. Jednobrankovým vedením Příbram skončila i druhá dvacetiminutovka.

Ve třetí třetině nejprve Slovan nedokázal zužitkovat přesilovou hru. Dobrou šanci domácího celku připravil Adam Gajarský, který posunul kotouč do před brankového prostoru, kde jej uklidil do sítě Michal Simon. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho a Baník si opět vzal zpátky vedení. Daniel Krejčí nahodil kotouč před branku a přesnou tečí poslal Baník do vedení Matěj Kvasnička.

V závěru zkusili Ústečtí Lvi hru bez brankáře. Poslední naděje ale nakonec přerušil Josef Hasman, který uzavřel skóre utkání na 2:4.

Branky a nahrávky: 25. Gajarský (M. Simon), 54. M. Simon (Gajarský, Mareš) – 6. Kafka (Josefus, Kremláček), 30. Pinkas (Josefus, Kafka), 57. M. Kvasnička (Krejčí, Hasman), 60. Hasman (Zdeněk, Josefus)

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Klika) – Kallonen, L. Sýkora, Mareš, Trefný (A), Funk, Gottfried, Záruba, F. David – Dubský (A), Bernat (C), M. Simon – Jouza, Gajarský, Rudovský – Sjarhijenia, Duda, Mäntynen – Mácha, Kaněra, Kuchynka.

Trenér: Rosol

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Havlín, Zdeněk, Rajgl, R. Jelínek, Krejčí, Saňa (A), Kremláček, T. Pánek – Kafka (C), Kolda, Pšenička – Furch, Josefus (A), Štípek – Pinkas, M. Kvasnička, Labuzík – Hasman, Mařík, Gengel.

Trenér: Bělohlav