Příbram má za sebou úspěšný trip a z obou zápasů si veze výhru. Po středečním vítězství ve Vrchlabí zavítali příbramští hokejisté na dvoudenní zápasový trip na sever Čech. V pátečním utkání nejdříve hokejisté Příbrami přehráli Slovan a po dramatickém souboji ve třetí třetině si připsali na své konto tři body. Zajímavý duel ale mohli diváci sledovat i v sobotu, kdy se Baník vypravil na led Děčína a opět to ve třetí třetině pořádně vřelo. Gól do prázdné branky ale připravil medvědy z Děčína šanci na prodloužení, a Příbram si tak přidala na své konto druhý bodový zářez.

Utkání na ledě ústeckého Slovanu bylo od začátku v rukou Příbrami. Hned ve druhé minutě se ke kotouči na modré čáře dostal nejzkušenější příbramský obránce Daniel Krejčí a přesnou ranou otevřel skóre zápasu. Domácí se ale z rychlého gólu oklepali a podnikali útočné výpady směrem na Petra Jirouška, který ale výbornými zákroky likvidoval případné střelecké pokusy. Obrana Příbrami navíc velmi dobře pracovali i během oslabení, a domácí se tak nedostali k potřebné šanci na srovnání skóre. Dobrý výkon Příbrami v úvodní třetině pak ještě dovršil Richard Pětník, který našel před brankou Davida Zdeňka a ten tečoval hokejkou kotouč za Klikova záda.

Druhá třetina už síly obou týmu lehce vyrovnala a domácí se dostávali do více akcí než v první třetině. Baník ale na druhou stranu dokázal skvěle bránit a Slovan se nemohl dostat ke snížení dvougólového manka. Změnám skóre nepomohly ani četné přesilové hry na obou stranách, a druhá dvacetiminutovka tak zůstala bez gólu.

Závěrečná perioda opět naskočila na tempo z úvodu zápasu a Příbram se hned na začátku dokázala v početní výhodě prosadit. Domácí totiž nechali před brankou opuštěného Ladislava Gengela a ten bez obtíží dorazil vyražený kotouč do brány soupeře. Domácí se ale mohli dostat k rychlé odpovědi, ale Bláhovu střelu z prostoru mezi kruhy vytěsnil Jiroušek mimo branku. Slovan se ale odmítal vzdát a toužil ukončit dlouho trvající sérii porážek. Kuriózní moment pak mohli diváci vidět právě během prvního gólu Slovanu. Útočník Arťom Anosov nejprve krosčekem poslal k ledu Josefa Saňu a následně dorazil kotouč do odkryté brány. Příbramský obránce se ale rozhodl nedovolený zákrok oplatit a vysloužil si za něj trest do konce utkání. K pětiminutové přesilovce se ještě přidal dvouminutový trest Tomáše Rajgla a Slovan dokázal v početní výhodě 5 na 3 snížit na 2:3. Dramatický závěr třetí třetiny, ale zvládla Příbram ustát a připsala si na svoje konto cennou výhru.

Po pátečním utkání zavítala Příbram na led Děčína a utkání opět nabídlo množství šancí a dramatických momentů. Hned první minutě úvodní třetiny ujel příbramské obraně David Tůma, ale jeho pokus zlikvidoval Dominik Šorf. Příbram se ale následně dostala do nepříjemné situace 5 na 4, ale příbramští si s oslabením dokázali poradit. Největší šanci měl během oslabení Tomáš Furch, který dojel vyhozený kotouč, ale chybělo mu jen pár centimetrů k zakončení. Ve 12. minutě opět měla velkou šanci Příbram, když v přesilové hře otřel Radek Jelínek puk o horní tyčku. O chvíli později už se hosté radovali. Samuel Duchan využil toho, že byl mezi kruhy nikým nehlídaný a propálil Lukáše Lavingera.V poslední minutě ještě zaútočil Jakub Mařík, ale proti Lavingerovi tváří v tvář neuspěl.

Na větší šanci druhé části si museli diváci počkat až do 31. minuty, kdy pohlednou souhru zakončoval Jan Smola, ovšem Šorf dokázal včas zaklapnout betony. Ve 39. minutě střílel z mezikruží Tadeáš Pinkas, avšak Lavinger si poradil i s tímto střeleckým pokusem. V poslední minutě se skvěle uvolnil David Tůma, následně poslal zpoza brány nahrávku na Tomáše Nezbedu, jenomže jeho rána byla zastavena brankářem a do kabin se tak po čtyřiceti minutách odcházelo za stavu 0:1.

V čase 43:34 Příbram zdvojnásobila své vedení, Lukáš Bednařík vyslal z úhlu nenápadnou střelu, která nakonec skončila za zády Lavingera. V 52. minutě ujel Duchan, jenže na Lavingera nevyzrál a domácí hned využili následného brejku. Jan Smola zavezl kotouč do útočného pásma, vyhnul se obráncům a naservíroval puk pro expříbramského Honzu Zedka, který překonal Dominika Šorfa. V 57. minutě se drali Medvědi do protiútoku a vznikla z toho nebezpečná rána Tomáše Faigla, ovšem strážce příbramské svatyně si připsal dobrý zákrok. O chvíli později poslal na Šorfa bombu z hranice kruhu Vladimír Brož, ale ani tato možnost se neujala. V závěru to zkusili domácí štěstí při hře bez brankáře, nicméně žádné drama se nekonalo. Naopak 25 sekund před koncem definitivně stvrdil vítězství gólem do prázdné Ladislav Gengel.