Příbramští hokejisté v rámci 19. kola druhé ligy zavítali na led Pirátů Chomutov a ve šlágru kola podlehli 5:1. Baník si ale i přes bodovou ztrátu dále drží první místo tabulky a o další body bude bojovat již v sobotu na ledě Děčína.

V úvodní dvacetiminutovce se Příbrami dařilo a svého soupeře jednoznačně přehrávala. První velkou šanci viděli diváci ve druhé minutě, kdy unikl pirátské obraně Josef Hasman, ale domácího brankáře se mu překonat nepodařilo. Domácí se ale stále nemohli dostat do hry a Příbram pokračovala v ohrožování soupeře, ale ani pěkně vypracované šance nedokázali příbramští přetavit ve svůj prospěch. První větší šanci si domácí celek vypracoval až v deváté minutě, ale brankář Jakub Tichý si z pokusem Zajíčka dobře poradil. Domácí celek se začal postupně probouzet a začal hru pomalu srovnávat. Vyrovnaný boj pokračoval až do závěru třetiny, kdy se Pirátům podařilo ubránit přesilovou hru 5 na 3 i 4 na 3 a do kabin se tak hráči odebrali za stavu 0:0.

Do druhé periody už lépe vstoupil domácí a hned v první minutě otevřeli skóre zápasu po zakončení Jakuba Veselého. Piráti ale dále tlačili a po několika šancích přidali i druhou branku. Tentokrát se prosadil Tadeáš Svoboda, který do odkryté brány přesně zakončil. Naději na snížení měl na hokejce opět Josef Hasman, ale jeho snahy zhatil Martin Altrichter a podržel tak Piráty v důležité části utkání. Příbram navíc ještě ve druhé třetině inkasovala i potřetí a zápas se tak výrazně zkomplikoval. Autorem gólu do šatny byl opět Tadeáš Svoboda.

V závěru utkání se opět dařilo více Chomutovu a úspěšně bránili Baníku šance na vstřelení kontaktního gólu. Piráti ale dokázali Příbrami ještě více odskočit a tentokrát se střelou z první prosadil expříbramský Petr Eret. Dlouhé čekání na vstřelení branky ukončil až Josef Hasman, který výbornou střelou vymetl horní část brankové konstrukce a snížil tak na 4:1. Dramatického závěru zápasu se ale už diváci nedočkali a po střele Martina Tůmy se skóre utkání uzavřelo na 5:1.