Příbram míří v play-off do dalšího kola a uzavírá sérii proti favorizovanému Táboru poměrem 3:1. Vynikající práce a odhodlání Baníku přinesly ve včerejším utkání sladkou výhru 3:0 a za skvělé domácí atmosféry slavili zelenočerní zasloužený postup do čtvrtfinále.

Utkání opět začalo tvrdým tlakem Kohoutů, který ale Příbram dokázala opět velmi efektivně bránit a již v osmé minutě se při hře 4 na 4 prosadil Ondřej Havlín a Tábor tak opět musel dohánět jednobrankové vedení domácího celku. Šance na srovnání měl Tábor hned několik, ale přes neuvěřitelné zákroky Dominika Šorfa nebylo možné skórovat. Stejná situace se však odehrávala i na druhé straně ledové plochy, kde naprosto famózními zákroky zlikvidoval David Gába tutovky Bendaříka a Josefuse.

Ve druhé třetině přišel další tlak Jihočechů a celkem vyslali na neprostupného Šorfa 24 střel nepočítaje množství obětavě zablokovaných dělovek. Příbram ale často pořádala útočné výpady směrem k Davidu Gábovi a tak ani on neměl příliš prostoru na odpočinek a musel pevně hájit brankoviště, protože případné dvougólové manko by se kohoutům těžko otáčelo. Situaci hostujícího celku ztížilo příliš časté a zbytečné vylučování, ale Příbram přesilových her nedokázala příliš využít a jen zřídka se kotouč zastavil až u Gáby. Diváci tak mohli vidět mnoho šancí, ale stejně tak jako v předchozím zápase druhá perioda nenabídla žádnou branku.

Posledních dvacet minut utkání se Tábor snažil zvrátit vedení domácích a vybojovat si tak vytoužený 5. duel, ale po úvodním tlaku bylo vidět, že psychické rozpoložení a frustrace z nevstřelené branky hostům pořádně drásá nervy. Toho opět využila Příbram a začala se drát dopředu, protože hubené jednobrankové vedení na klidu taktéž nepřidá. Situaci mohl vyřešit při trestném střílení domácí kapitán Petr Josefus, ale kotouč bohužel neskončil v brankovišti. Tábor navíc ještě získal výhodu přesilovky za domácí hru v šesti, ale opět se nepodařilo skóre srovnat. Definitivní rána přišla po úniku extáborského tahouna Josef Hasmana, který navýšil vedení Příbrami na 2:0 a konec sezony pro kohouty se tak nebezpečně přiblížil. Hosté se ještě pokusili o hru bez brankáře, ale vytouženou branku se vstřelit nepovedlo a naopak ještě navýšil Petr Kafka na 3:0.