Příbram má za sebou úvodní duel čtvrtfinále na ledě Tábora. Po úvodní třetině, která nepřinesla branku se do dvougólového vedení dostal ve druhé dvacetiminutovce Baník. Domácí však stačili ještě v závěru třetiny snížit na 1:2, ale v závěrečné periodě už vyrovnávací branku přidat nedokázali. Baníku tak po výborném výkonu náleží první bod čtvrtfinálové série. Další zápas pak na Baník čeká již v pondělí 25.3. od 18:30. Přijďte Příbram v cestě za druhým bodem série podpořit!

První třetina nabídla dle očekávání velmi svižný a bojovný hokej. Oba celky si dokázaly vytvářet nebezpečné šance, ale brankáři dokázali výborně likvidovat tvrdé střely. Příbrami se jako první v utkání nabídla přesilová hra, ale největší šanci si dokázal vypracovat oslabený Tábor. Únik dva na jednoho se podařilo zakončit, ale Petr Jiroušek byl včas připravený střelu zlikvidovat. Domácím se podařilo oslabení ustát a začali pracovat na vstřelení úvodní branky utkání. Dobrá defenzivní práce ale nedala táborským šanci a ani následná přesilovka po vyloučení Tomáše Rajgla se proměnit nepodařila. Úvodních 20 minut tak branku ani jednoho z týmů nepřineslo a za stavu 0:0 se hráči odklidili zpět do kabin.

Druhá perioda opět pokračovala v dobrém tempu. Příbram dokázala zapracovat na ofenzivě a ve 25. minutě se po nahrávce Petra Svobody prosadil zpoza kruhu Josef Saňa. Jeho přesně mířenou a tvrdou ránu neměl šanci Gába zlikvidovat. Zaskočený Tábor se opět dostal do nepříjemného oslabení a Příbram mohla pracovat na druhé brance. Přesilovka Baníku nabídla několik pěkných střel, ale domácí brankář podržel svůj tým. Kohouti se pak snažili o vyrovnání, ale Zeman ve výborné šanci trestuhodně přestřelil branku. Po vyloučení Jáchyma opět mohla Příbram využít početní výhody 5 na 4. Kvalitní práce přesilovkové formace nakonec přinesla vytoužený druhý gól. Po perfektní přihrávce Petra Kafky uklidil puk do odkryté brány Lukáš Bednařík. Studená sprcha pro domácí celek vyústila ve velmi tvrdou ofenzivní hru. Domácí se ze všech sil snažili vstřelit branku a dlouho trvající tlak se nakonec podařilo Krlišovi zakončit gólem do šatny.

Jednobrankové vedení Příbrami chtěl Tábor co nejrychleji ukončit. Baník ale ve třetí třetině předváděl opravdu výbornou defenzivní práci a snažil se využít úniků do pásma soupeře. Příbramští hokejisté se dokázali vyvarovat vyloučením a postupně ukusovali ze zbývajícího herního času. Nebezpečné šance se dařilo příbramským blokovat a Petr Jiroušek předváděl doslova fantastické zákroky. Tábor pak ještě sáhl po hře bez brankáře, ale ani šest hráčů na ledě vyrovnání nepřineslo. Úvodní bod série tak putoval na konto Baníku!