18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Utkání se severočeským Děčínem začalo dle očekávání. Domácí Baník byl od první minuty jasným favoritem utkání a svého soupeře k puku příliš nepouštěl. I přes jasnou převahu domácího celku se ale na gól muselo přeci jen poměrně dlouho čekat. Po mnoha šancích Příbrami se zdál Lukáš Lavinger nepřekonatelný a pevně držel svůj tým při životě. Hosté tak díky svému gólmanovi mohli alespoň párkrát zahrozit i před brankou domácích, ale žádná větší sláva se nekonala. Diváci se tak úvodní branky duelu dočkali až v 19. minutě první třetiny, kdy Tomáš Labuzík vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho nádherná střela se pak od tyče odrazila do brány!

Druhá dvacetiminutovka utkání začala lépe pro domácí, kteří mohli využít ještě přesilovou hru z úvodní třetiny. Ihned po vhazování se domácí přesunuli do útočné třetiny a snažili se o získání dvoubrankového vedení. Saňovu ránu i Jelínkovu dorážku dokázal Lavinger vytěsnit z brány. O změnu skóre se pokusili Vladimír Kremláček s Lukášem Bednaříkem, ale opět se nepodařilo překonat brankáře Lavingera. Děčínu se tak i nadále dařilo odrážet příbramský ofenzivní tlak. Další impuls pro domácí útok nabídla v pořadí druhá přesilová hra. Tu již domácí tým dokázal plně využít. Ke kotouči se nejprve dostal kapitán Petr Kafka, který našel Daniela Krejčího na modré čáře a jeho nahození nakonec tečoval do brány Josef Hasman. Domácí Příbram se ale ve zbývajícím čase druhé třetiny dokázala prosadit ještě jednou. Příbramští hokejisté znovu hráli přesilovou hru. Kvasničkův nebezpečný pokus Lavinger nejprve vyrazil před sebe, ale pak se k odraženému kotouči dostal Ondřej Havlín a ten už našel cestu k navýšení na 3:0.

Hosté se ve třetí třetině odmítali smířit s nepříznivým výsledkem. Kvalitní obranná práce Baníku ale znemožňovala hostujícímu celku vypracovat si alespoň nějakou nebezpečnou akci. Domácí brankář Petr Jiroušek případné zdravice hostů bez obtíží likvidoval a konec utkání se neúprosně blížil. Hostujícímu celku se pak ještě v 57. minutě nabídla možnost druhé početní výhody v zápase. Ani tu však nedokázali hosté nijak využít a opět takřka neohrozili domácího gólmana. Domácí Baník si tak na domácím ledě připsal zaslouženou třetí výhru a dohnal v tabulce západní konference favorizovaný Tábor. Další utkání čeká příbramské hokejisty již v sobotu, kdy budou o body bojovat na ledě Vrchlabí. Před domácími fanoušky se pak Baník představí ve středu 9.10., kdy v 18:30 přivítáme v Příbrami HC Benátky nad Jizerou.

Branky a nahrávky: 19. Labuzík (Furch, Štípek), 31. Hasman (Krejčí, Kafka), 36. Havlín (M. Kvasnička, Saňa)

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – R. Jelínek, Krejčí, Havlín, Kremláček, Saňa (A), Rajgl, T. Pánek, Zdeněk – Mařík, Štípek, Labuzík – M. Kvasnička, Kafka (C), Kolda – Bednařík, Furch, Josefus (A) – Gengel, Hasman, Pinkas.
Trenér: Radek Bělohlav

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Vladimír Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Nowák, M. Hruška – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Dej, Przybyla, P. Hruška.
Trenér: Michal Trávníček