Další parádní výzvu před sebou mají čeští hokejisté do osmnácti let. Začátkem října totiž na domácí půdě hostí tradiční trojutkání proti stejně starým Rusům, obhájcům trofeje z Hlinka Gretzky Cupu!

Rusové momentálně nabízejí v mládežnických reprezentacích skvostné ročníky a v evropské konkurenci se čeští talenti nemohou dočkat těžších zápasů. Sborná nedávno obhájila prvenství na Hlinka Gretzky Cupu, v Břeclavi a Piešťanech byla při absenci Kanady jednoznačně nejlepší.

Teď se na českou půdu vrátí znovu. Říjnový trojzápas pravidelně nabízí emotivní bitvy: V posledních dvou letech před nástupem koronaviru Rusové vždy na jeho závěr vyvolali hromadnou potyčku, jednou se málem poprali i s diváky. Snad tentokrát půjde jen o hokej.

Českému trenérovi Jakubu Petrovi už část kádru – povětšinou v podobě velmi kvalitních hráčů – odešla do zahraničí, takže poslední měsíc a půl strávil hledáním nových adeptů. To bude pokračovat zhruba do Vánoc. V Příbrami bude mít kouč pouze devět hráčů, kteří hráli na Hlinkovi. Mimo krajánků nepovolal ani Jiřího Kulicha a Šimona Slavíčka z domácích seniorských soutěží.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Naopak sedm hráčů čeká zápasová premiéra v národním dresu.

Jakub Dvořák, jenž na srpnovém turnaji vedl jako kapitán českou sedmnáctku. V juniorské soutěži už má na svůj věk velmi důležitou roli a sbírá i body, hodně přitom těží z fyzických parametrů – jen šest centimetrů mu schází do dvoumetrové výšky.

Čeští mladíci se v Příbrami sejdou v pondělí 4. října, zápasy je čekají o víkendu 8. až 10. října: V pátek a sobotu hrají vždy od 17:30, v neděli pak od 15 hodin.

Nominace české osmnáctky

Brankáři:
Jan Špunar (Olomouc), Štěpán Vopravil (Liberec), Štěpán Maleček (České Budějovice).

Obránci:
Jakub Dvořák (Liberec), František David (Sparta Praha), Šimon Němec(Mladá Boleslav), František Němec (Kometa Brno), Matěj Prčík (Vítkovice), Filip Krajčík (Karlovy Vary), Matěj Vovsík (Jihlava).

Útočníci:
Matěj Kozlík (Třinec), Lukáš Kalný (Sparta Praha), Vojtěch Polák (Mladá Boleslav), Adam Dvořák, Marek Soukup (oba Plzeň), Eduard Šalé (Kometa Brno), Matyáš Melovský (Vítkovice), Dominik Rymon, Robin Sapoušek, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Jonáš Jungwirth (Jihlava), František Formánek, Dominik Pavlata (oba Pardubice).

Náhradníci:

Brankáři: Michael Schnattinger (Kometa Brno). Obránci: Jan Hodinář, Denis Puchala (oba Vítkovice), Adam Burian (Zlín), Jakub Hrdlička (Slavia Praha), Antonín Kareš (Třinec), Kryštof Červenka (Hradec Králové). Útočníci: Ondřej Hrabík (Rytíři Kladno), Matyáš Dědek, Michal Tomeček (oba Zlín), David Senčák (Sparta Praha), Ondřej Becher (Havířov), Matěj Novotný (Hradec Králové), Filip Petrásek (České Budějovice).

Program zápasů v Příbrami

Pátek 8. října: