16. kolo , 17. prosince 2016, SK Černošice - HC Příbram

SK Černošice

1:3

HC Příbram

K poslednímu zápasu letošního roku jsme zamířili na led pátých Černošic. Po dlouhé době jsme k utkání nastoupili na tři pětky. Bohužel jsme opět měli problém se sestavou kdy nám před utkáním onemocněli oba brankaři. Nakonec jsme na zápas dorazili s jedním gólmanem, který navíc nebyl zdravotně v pořádku. Začátek zápasu jsme byli lepším týmem a vytvořili si pár slibných šancí. Bohužel soupeř hned ze své první akce skóroval. Navíc jsme museli čelit dlouhé šestiminutové přesilovce soupeře. Naše kluky to však nezlomilo a naopak ještě do konce třetiny důrazem před soupeřovou brankou srovnali skóre na 1:1. Do druhé třetiny jsme nastoupili s vědomím ubráněné přesilové hry a vyrovnávací branky. V této části hry jsme byli lepším týmem. To se projevilo i na výsledném skóre po druhé třetině kdy jsme vedli 1:2. Do třetí části domácí tým vlétl jak uragán a chtěl se pokusit výsledek zvrátit. Největší šanci měl pár minut před koncem utkání, kdy po faulu na domácího útočníka bylo nařízeno trestné střílení. To však výborně chytající Matěj Škuta zneškodnil. V samém závěru se pokusil domácí tým ještě o hru šest proti pěti, ale toho jsme využili a vstřelili rozhodující gól do prázdné domácí branky. Tak před koncem roku vezeme tři důležité body ze soupeřova hřiště.