22. , 12. února 2017, HC Rakovník - HC Příbram

HC Rakovník

5:2

HC Příbram

Bohužel ani k poslednímu zápasu základní skupiny jsme neodjížděli se třemi kompletními pětkami, protože ze zdravotních nebo pracovních důvodů nám oproti minulému zápasu chyběli hráči Ondřej Mácha, Milan Filipi a Ondřej Pejsar. I přesto jsme v první třetině vytvořili tlak a měli několik slibných šancí, ze kterých se nám podařilo však skorovat pouze jednou. Soupeř na náš tlak odpověděl až na konci první třetiny, když v přesilové hře srovnal na 1:1. na začátku druhé třetiny přišla série našich vyloučení a rakovničtí hru v početní převaze využili k vstřelení dvou golů. Ke konci druhé třetiny ještě došlo ke zranění našeho brankáře Kima Vávry, kterého v brance musel do konce zápasu nahradit Matěj Škuta. Hned na začátku třetí třetiny, jsme chtěli ještě zvrátit nepříznivý výsledek, ale bohužel při naší rozehrávce v obranném pásmu se puk zastavil v kaluži vody a soupeř jednoduše skoroval. Rakovničtí s vědomím, že vítězství je posouvá do play off již nenechali nic náhodě a přidali pátý gol, na který jsme odpověděli až v samém závěru utkání, kdy jsme skorovali na konečných 5:2.